734 386 523 info@centrumkairos.cz

Kuchyň

Nově jsme pro své klienty připravili kuchyňku kde si během svého pobytu mohou připravit své vlastní jídlo, kuchyň je plně vybavená (sporák s troubou, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice atd..) 

 

Koncept:

Při vaření se zaměřujeme ne jen na chuť ale také na to aby naše pokrmy byly zdravé a odrážely roční období. Porozumět této problematice nám pomáhá ajurvéda, makrobiotika a tradiční činská medicína. Podle znalostí z těchto učení pak vybíráme vhodné suroviny, koření a tepelnou úpravu.

Udržitelnost je pro nás také důležitá, z toho plynou dílčí pojmy které definují naši kuchyň: jako bezmasá kuchyň, lokálnost, sezónnost a omezování obalů na minimum.

V současnosti pečeme chléb z mouky místního mlýna, děláme domácí sýry z místního čerstvého mléka, pomazánky, dezerty apod.. Používáme celozrnnou mouku, himalájskou sůl, třtinový cukr apod.. zkrátka bez škodlivých éček, rafinovaných potravin, polotovarů.

Nenajdete u nás bílý cukr, bílou mouku, škodlívé éčka o konzervanty.

Pomalými kručky se posouváme k ideálu kde bychom rádi produkovali co nejvíce zeleniny sami, odebírali vše lokálně a bezobalově a došli časem k bodu, kdy jediný odpad bude ten biologický, správně použít k pěstování. 

 

 

Spolupracujeme s

Vinařství Veverka 

 

www.vinarstvi-veverka.cz

 

Poděbradský zdroj

 

www.podebradskypivovar.cz

 

Destilerie Dlabka 

 

www.dlabka.cz

Mlýn Dubecko

 

www.mlyn-dubecko.cz 

 

Království chutí

 

www.kralovstvichuti.cz